Tag: црвено црни

Вардарци со нова победа на гости

Ракометарите на Вардар вечерва ја забележаа осмата победа во Лига на шампионите. Тие во Сегедин го совладаа унгарскиот вицепрвак Сегед со 23-21. Со овој...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот