Tag: цркви

Ердоган пак провоцира: Турција продава христијански цркви

Во Турција се продаваат две христијански цркви, пишува австрискиот весник „Кронен Цајтунг“.Наводно, храмовите се продаваат заради пополнување на буџетот на Турција која моментно се...

Најмалку 10 цркви во Канада запалени заради злосторствата врз деца од...

– Најмалку 10 цркви биле запалени во канадската провинција Алберта, а полицијата инцидентите ги поврзува со гневот на граѓаните заради историската неправда врз автохтоното...

Од сабота дозволено двојно повеќе верници во црквите во Грција

– Црквите во Грција, како и сите останати религиозни објекти во земјата, од сабота ќе функционираат со дополнително ублажени мерки, односно ќе биде дозволено...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот