Tag: црното злато

Дау Џонс повторно собори рекорд

Индексот на Њујоршката берза Дау Џонс пак ја собори рекордната вредност затоа што скокот на цената на нафтата ги поттурна енергетските компании.Дау Џонс со...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот