Tag: црно злато

Количините на нафта во САД паднаа, а производството зголемено

Количините на нафта во САД, според објавениот владин извештај, паднаа минатата недела од рекордното ниво забележено претходната седмица, додека производството на „црното злато“ е...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот