Tag: Чалханоглу

Атлетико се вклучи во борбата за Чалханоглу

Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетико Мадрид се интересира за играчот за врска на Милан, Хакан Чалханоглу.Договорот на 26-годишниот Турчин со „росонерите“ е важи до летото...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот