Tag: часовници

Русија заплени швајцарски часовници

Руските власти заплениja луксузни часовници „Аудемарс Пикет“ (Audemars Piguet), вредни неколку милиони долари. Швајцарските медиуми јавуваат дека часовниците од продавницата ги заплениле агенти од...

Хаблот-часовници во чест на Ферари

Хаблот претстави три нови изданија Биг-Бенг часовници во ограничен број, во чест на 90. роденден на Скудерија Ферари…Двата бренда официјално стапија во партнерство пред...

Денеска започнува пролетта

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 17:15 часот, а истовремено на јужната полутопка ќе настапи есента.Пролетта ќе трае до 21 јуни до 11:07...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот