Tag: чекање

На ГП Табановце за излез од Македонија се чека половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е умерен. На ГП  Табановце, за излез од државата чекањето е околу 30...

На ГП Табановце се чека околу половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини утрово е зголемен. На ГП „Табановце“ чекањето е околу половина час за излез од...

На „Табановце“ се чека еден час, на „Богородица“ 40 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини утрово е зголемен. На ГП „Табановце“ се чека околу 60 минути за излез и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот