Tag: честика

Европските социјалисти го поздравија доворот за социјалдемократска влада преводена од Заев

– Партијата на европските социјалисти (ПЕС) денеска го поздрави коалицискиот договор постигнат вчера помеѓу СДСМ и ДУИ со кој лидерот на Социјал-демократите Зоран Заев...

Хан го поздрави потпишувањето на Протоколот за НАТО

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јохнес Хан го поздрави потпишувањето на Протоколот за членстово на Македонија во НАТО.„Тоа е придонес за мирот и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот