Tag: четврта

Питер Динклиџ ја доби четвртата, рекордна статуетка „Еми“ за машка споредна...

Питер Динклиџ постави рекорд на синоќешното 71. доделување на наградите „Еми“.Имено, тој ја доби четвртата статуетка за најдобра машка споредна улога, што не му...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот