Tag: Четвртфинални натпревари

Четвртфинални натпревари во Светската лига во ватерполо

Во Светската лига во ватерполо денеска на распоредот се натпреварите од четвртфиналната фаза.За место во полуфиналето ќе се борат:Унгарија – Австралија (почеток 15 часот)Јапонија...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот