Tag: четири години

Четири години од „Диво Насеље“

Денеска се навршуваат четири години од терористичката акција, што се случи во кумановско Диво Насеље, во која животот го загубија осум македонски полицајци, а...

Апелација и ја намали казната на Јанкулоска за „Тенк“ на четири...

Апелациониот суд Скопје делумно ги уважи жалбите на обвинетата Гордана Јанкулоска за предмет „Тенк“ на начин што ја преиначи првостепената пресуда во делот на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот