Tag: четири милиони

Од коронавирусот во светот починале четири милиони луѓе

„Во светот, од почетокот на пандемијата на Ковид-19, починале 4.001.769 лица, а потврдени се 184.971.166 случаи на заразени, покажуваат најновите податоци на веб-страницата на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот