Tag: Чилиќ. трофеј

Федерер е владетел на Вимблдон

Рекордите постојат за да се рушат, а во тенисот тоа никој не го прави толку добро како Роџер Федерер. Исклучителниот Швајцарец се закити со...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот