Tag: чистење

Од отпад исчистен авто-полигонот под скопското Кале

Во текот на изминатиов викенд, екипите на ЈП Комунална хигиена-Скопје извршија генерално чистење на авто-полигонот под скопското Кале и кејот на реката Вардар.Во рамките...

Заев: Започна процесот на чистење на линданот и неговите изомери од...

Започна процесот на чистење на линданот и неговите изомери од малата депонија во кругот на ОХИС, што подразбира расчистување на теренот, обезбедување и поставување...

Се чисти коритото на реката Црн Дрим во Струга

Во неколку фази се чисти речното корито на реката Црн Дрим од устието до вливот во Глобочичко Езеро.Втората фаза која почнува денеска ќе го...

Акција за чистење на плажите на Охридското Езеро

Во координација со Локалната самоуправа екипи на ЈП „Охридски Комуналец“ се спроведе акција за чистење на плажите на потегот меѓу автокампот „Љубаништа“ и реката...

Производите за чистење носат ризик од астма, посебно кај децата

Децата изложени на средства за чистење во раниот период од животот, се поподложни на астма и други проблеми поврзани со дишните органи, покажуваат резултатите...

Заев: Акцијата за чистење да биде поттик да ја подигнеме нашата...

„Денешната акција за чистење во која учество ќе земат вработените од државните институции, нека ни биде поттик за да ја подигнеме нашата еко свест...

Работна сабота за администрацијата со акција за чистење

За вработените во државната администрација, со исклучок на тие од здравствените и образовните институции, претстојната сабота (14 декември) ќе биде работен ден и ќе...

Голема акција за чистење на 14 декември, администрацијата ке одработи на...

Владата организира голема акција за чистење ѓубре со учество на вработените од државните институции, која ќе се одржи на 14. следниот месец (сабота) на...

Шилегов и Георгиевски најавија продолжување на акцијата за чистење на јавниот...

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов и градоначалникот на Општина Гази Баба Борис Георгиевски денеска посетија дел од булеварот „Александар Македонски“ каде е во...

Во Струмица се чисти еден од најголемите канали за прифаќање поројни...

Струмички „Комуналец“ почна со чистење на еден од најголемите канали за прифаќање поројни води долж улицата „Крушевска Република“.Чистењето на каналот од треви и разновиден...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот