Tag: чорапи

Истражување: Спиењето само по чорапи е најцврсто

Во Англија, традиционално, 16 април е „Работен ден по пижами”. Кој ќе реши да го испочитува – оди на работа по пижами или по...

ЕХФ ја казни Македонија поради чорапи и „стреч хеланки“

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја казни Македонија со 2.000 евра поради шаренило во опремата на репрезентативците.Една казна од 1.000 евра е изречена поради различните...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот