Tag: Чулев

Чулев: Се проверува дали Владимир Панчевски ја напуштил државата

– По одлуката на Судот во Велес за притвор за поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски, кој е обвинет за злоупотреба на...

Чулев: Нула толеранција за изборни нерегулaрности

„Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска имаше работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на ПС Тетово, при тетовскиот Сектор...

Управниот суд ја отфрли тужбата на министерот Чулев против Владата

Управниот суд ја отрфлил тужбата на техничкиот министер за вантрешни работи Наќе Чулев против Владата, што тој ја поднесе за повреда на административни процедури...

Чулев: Полицијата подготвена да обезбеди услови за фер, демократски, но и...

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска истакна дека полицијата е подготвена за спроведување мирни, фер, демократски избори.Тој посочи дека самиот процес на гласање...

Чулев учествуваше на онлајн Регионалниот форум на министри за внатрешни работи...

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска преку вебекс апликацијата учествуваше на состанок на Регионалниот форум на министри за внатрешни работи и безбедност на...

Соопштение на СДСМ за унапредување на сопругата на Чавков

Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот.Чулев,...

Чулев: 5.397 лица го прекршиле полицискиот час, 1.777 не носеле маски

„Статистичките податоци покажуваат дека МВР во изминатите неколку денови односно полициските службеници беа на ниво на нивната задача затоа што здравјето на граѓаните е...

Чулев: На земјава и се потребни избори, но здравјето на граѓаните...

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека на земјава и се потребни фер и демократски избори, но во оној момент, кога граѓаните без...

Чулев: Одлуката за ограничување на движењето не е идеална, но треба...

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во пресрет на празникот Задушница и Духовден апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките за ограничување на движењето.„Оваа...

Министерот Чулев бара од ОЈО да истражи дали има кршење на...

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ссопшти дека до Основното јавно обвинителство доставил соодветен поднесок во врска со случајот за кој вчера соопшти–дека е...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот