Tag: чучер сандево

Запалени три куќи кај Побожје, гори во прилепско и кумановско

Пожарот во пехчевско-беровскиот регион е ставен под контрола, а се уште гори во Чучер Сандево во Скопје, поточно во Побожје, каде што се запалени...

Без струја утре дел од Карпош, Кисела Вода, Центар и Чучер...

Без електрична енергија утре ќе бидат дел од корисниците на Карпош, Кисела Вода, Центар и Чучер Сандево.Во периодот од 9.00 до 14.00 часот без...

(ВИДЕО) Кирацовски: Преку низа мерки ќе ги задржиме младите во Чучер...

Владата предводена од СДСМ и парламентарното мнозинство, за само четири месеци, докажа дека е подготвена да ги решава долгогодишните проблеми, а истото тоа ќе...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот