Tag: шабан шаулиќ

Загина фолк пејачот Шабан Шаулиќ

„Кралот на српската народна музика Шабан Шаулиќ загина денеска во тешка сообраќајна несреќа во Германија.Како што објавија српските медиуми, Шаулиќ во автомобилот бил со...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот