Tag: Шалке

Лига Европа: Јунајтед се провлече

Фудбалерите на Манчестер јунајтед, Ајакс, Лион и Селта се пласираа во полуфиналето на Лига Европа, после драматичните реванш натпревариМанчестер јунајтед, Селта, Ајакс и Лион...

Лајпциг не го дава првото место во Бундес лигата

Фудбалерите на Лајпциг ја победија на свој терен екипата на Шалке со 2:1, во натпреварот од 13 коло од Бундес лигата и се вратија...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот