Tag: Шампиони

Лондон обоен во сино: Падна Манчестер сити

Фудбалерите на Челси ја освоија овогодинешната Лига на шампиони победувајќи го Манчестер сити со резултат 1:0. Од стартот на натпреварот, Челси ја имаше контролата на...

Вардар против ПИК Сегед во осминафиналето на Лигата на шампионите

Европскиот шампион Вардар во осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се соочи со екипата на ПИК Сегед (Унгарија).Првиот дуел од осмина-финалето се игра во...

Славија одолеа на „Ноу Камп“, а Лајпциг славеше во Санкт Петербург

Фудбалерите на Лајпциг го победија на гостински терен, во Санк Петербург, Зенит со 2:0 во четвртото коло од групата Г, додека во групата Ф,...

Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата

Ракометарките на Вардар беа поразени со минимални 27:26 од актуелниот европски првак Ѓер во финалето на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите.Исто како лани...

Зидан по „Ел Класико“: Не знам дали ремито беше заслужено

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан не сакаше да го коментира судењето во битката со Барселона (2:2), нагласувајќи дека средбата била тешка за судијата.„Тоа...

Бускетс: Ова ми е најтешкиот пораз во кариерата

Огромно е разочарувањето кај фудбалерите на Барселона по елиминацијата од Рома во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а меѓу оние кој намногу ги боли...

Ракометарките на Вардар во Скопје против Битхајм

Ракометарките на Вардар в петок во Скопје против Битхајм ќе имаат шанса да го потврдат првото место во групата од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“...

Шпанија по петти пат се пласираше во финалето на Европското првенство

Шпанија по петти пат се пласираше во финалето на Европското првенство во ракомет, откако во неверојатен меч во Загреб со 27:23 ја совладаа моќната...

Македонски компании преку дигитален систем на СТО до меѓународните пазари

Сто македонски компании ќе се најдат на дигиталниот систем на Светската трговска организација (СТО) што ќе им овозможи интернационално претставување, промовирање и контактирање од...

Матеус го советува Анчелоти: Биди строг, ќе настане хаос

Легендата на Баерн, Лотар Матеус го предупреди тренерот на Баварците, Карло Анчелоти, дека мора под итно да заведе ред меѓу играчите, после протестот и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот