Tag: шампионска парада

Клоп: Ливерпул може да ја одржи шампионската парада следната сезона

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека Ливерпул би можел да одржи шампионска парада следната сезона, доколку ја освои Премиер лигата оваа сезона.„Жално што...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот