Tag: Шангај Шенхуа

Тевез потпиша за Шангај Шенхуа

Аргентинскиот фудбалер Карлос Тевез потпиша двегодишен договор со кинескиот клуб Шангај Шенхуа.Како што денес соопштија од клубот, за триесет и двегодишниот Тевез на Бока...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот