Tag: Шаповалов

Шаповалов го изненади Циципас, Канада ја победи Грција

Канадскиот тим стана првиот тим што победи на тимскиот натпревар во првото издание на новиот АТП куп.Канаѓаните ја совладаа Грција со 3: 0 во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот