Tag: „Шарли ебдо“

Во Шпанија уапсени поттикнувачи на терористички напади врз Франција

Шпанската полиција уапси три лица во Гранада под сомнение за поттикнување терористички напади врз Франција, соопшти Европол.Откако минатиот септември француското списание Шарли Ебдо објави...

Турција ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за...

„Шарли ебдо“ и по пет години по нападот останува критичар на...

„Францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, во новиот број посветен на петтата годишнина од терористичкиот напад врз нивната редакција, во кој загинаа 12 новинари и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот