Tag: Шарлс

Принцот Хари повторно направи неред: „Си отидов, за да останам нормален“

Триесет и шестгодишниот принц Хари гостуваше во емисија чиј водител е актерот Декс Шепард. Зборуваше за животот во кралското семејство и истиот го спореди...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот