Tag: Шевченко

Шевченко го продолжи договорот со репрезентацијата на Украина до крајот на...

Претседателот на Украинската фудбалска асоцијација (УАФ) Андриј Павелко објави продолжување на договорот со селекторот на украинскиот национален тим Андриј Шевченко.Извршниот комитет на УАФ со...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот