Tag: шекеринска

Изјави на новата и на досегашната министерка за одбрана, Петровска и...

– Изјави на новата министерка за одбрана Славјанка Петровска и досегашната Радмила Шекеринска по примо примопредавање на функцијата.https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/videos/460734548990395

Шекеринска: Охрабрувачка е најавата за нов пристап од Бугарија

Охрабрувачки е дека можната нова влада во Бугарија вели оти ни треба нов пристап. Ние ќе го имаме истиот дух на добрососедство, на отвореност...

Шекеринска и Брнс: Северна Македонија меѓу петте држави во кои се...

Министерката Радмила Шекеринска денеска присуствуваше на церемонијата по повод почнувањето на обуката на Лесната пешадиска баталјонска група сместена во касарната Јане Сандански во Штип,...

Шекеринска во Брисел на прв состанок со физичко присуство на НАТО...

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска и утре во седиштето на Алијансата во Брисел ќе учествува на состаноците на Северноатлантскиот совет на НАТО, организирани...

Шекеринска: Балканот е тест за посветеноста, силата и амбицијата на...

„Ако Европа сака сериозно да биде сфатена како глобален играч, мора сериозно да се размисли за одлуките кои претстојат. Балканот секогаш беше лакмусов тест...

Шекеринска: Брзо и ефикасно им ги отвораме вратите на компаниите кон...

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска ја посети компанијата „Везе Шари“ каде на средба со нејзиниот сопственик, Арбен Абдурахмани разговараа за начините како државата да продолжи...

Шеќеринска и Галовеј на примопредавање британска донација за Армијата (во живо)

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј на примопредавањето на британска донација од системи за преноќување, наменети за припадниците...

Шекеринска: Со новиот План за интегритет оставаме нула простор за корупција...

Министерството за одбрана го донесе вториот План за интегритет за периодот 2021 – 2024 година, кој претставува една од клучните антикоруптивни политики и е...

Шекеринска: Словенија ги става на располагање своите капацитети за гасење на...

– Штотуку разговарав со словенечкиот министер за одбрана Матеј Тонин – Словенија ги става на располагање сите свои капацитети за гасење на пожарите кај...

Шекеринска: Десет НАТО сојузници меѓу кои и Северна Македонија, стартува обуката...

– Десет НАТО сојузници меѓу кои и Северна Македонија стартуваат нова ера во обуката на воени пилоти.Воспоставуваме мрежа на европски тренинг центри за пилоти...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот