Tag: шербеџија

Шербеџија ја затвора 2020 со нов албум насловен „Ne okreći se,...

Легендарниот југословенски и светски актер Раде Шербеџија 2020 ја затвора со нов албум насловен „Ne okreći se, sine“, во издание на најголемата регионална дискографска...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот