Tag: шехерезад

Беше верена кога го запозна – убавата Шехерезад го остави него...

Бергурзал Корел или убавата актерка која ја запознавме како Шехерезад во „1001 ноќ", заедно со нејзиниот сопруг Халит Ергинч, имаше долгогодишна врска и беше...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот