Tag: шинзо

Почина Шинзо Абе

Поранешниот премиер на Јапонија Шинзо Абе им подлегна на повредите во болницата во Медицинскиот центар во Нара.Тој, денеска во 11:30 часот по локално време,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот