Tag: Шкендија

Шкендија сама на врвот на табелата во ПМФЛ

Шкендија не го дели веќе првото место со Шкупи на табелата во Првата македонска фудбалска лига, откако попладнево ги освои трите бода во дуелот...

Шкупи ја пречекува Шкендија во дербито на стартот на новата сезона...

Новата сезона во Првата македонска фудбалска лига започнува на 9. август.Во дербито на 1.коло Шкупи ќе биде домаќин на Шкендија.Во „Куќата на фудбалот“ попладнево...

Шкендија елиминиран во првото коло

Македонскиот шампион Шкендија после драматична завршница е елиминиран од Номе Калју на првото квалификациско коло од Лигата на шампионите.Иако Шкендија имаше предност од 1:0...

Вардар убедливо поразен од Ренова, Шкендија ремизира со Македонија ЃП

Во Првата македонска фудбалска лига попладнево на распоредот беа натпреварите од 20. коло по кое лидерот Шкендија за уште еден бод ја зголеми предноста...

Куп на Македонија: Победа ја елиминираше Шкендија

Екипата на Победа попладнево ја совлада Шкендија со 2:0 во Купот на Македонија, и со тоа го елиминираа бранителот на титулата од понатамошната борба за...

Вардар во четвртфиналето на Купот на Македонија

Фудбалерите на Вардар обезбедија пласман во четвртфиналето на Куп на Македонија.Вардарци го добија реванш натпреварот од осминафиналето против Шкупи со 2-0 и со вкупен...

Вардар со пресврт ја победи Шкендија во дербито на ПМФЛ

Фудбалерите на Вардар славеа тешка победа во дербито против Шкендија, иако тетовската екипа во два наврата имаше предност.Дерби дуелот од 10. коло во Првата...

Работнички подобар од Силекс, а Вардар и Шкендија од Македонија и...

Водечкото трио на табелата Вардар, Шкендија и Работнички забележаа победа на натпреварите од 23. коло во Првата лига.Дерби дуелот одигран на националната арена „Филип...

Пет македонски фудбалски клуба ќе поделат 325.000 евра

Вардар, Работнички, Металург, Брегалница и Шкендија ќе добијат вкупно 325.890 евра од Европската фудбалска унија (УЕФА) за настапите на нивните играчи во квалификациите на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот