Tag: школо

Се сруши училиште во Белгија, пет загинати и девет повредени

Зграда на училиште во белгискиот град Антверпен се сруши вчера во текот на градежи работи, а во несреќата загинаа пет и потешко се повредени...

Објавен конкурс за десеттата Школа за млади лидери на Иванов

Објавен е конкурсот за десеттата Меѓународна обука за млади лидери, што под покровителство на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, ќе се одржи од 11 до 24 февруари 2019 година,...

Иванов: Инвестирањето во младите лидери треба да стане нов тренд

Школата за млади лидери може да се користи како модел за промена на доминантната образовна парадигма, која треба да биде ориентирана кон решенија. Со...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот