Tag: Шкупи

Шкупи ја пречекува Шкендија во дербито на стартот на новата сезона...

Новата сезона во Првата македонска фудбалска лига започнува на 9. август.Во дербито на 1.коло Шкупи ќе биде домаќин на Шкендија.Во „Куќата на фудбалот“ попладнево...

Се одржа ждрепката за првото коло – КК Шкупи ќе биде...

Во просториите на Македонската кошаркарска федерација (МКФ) беа извлечени двојките за првото коло од претстојната натпреварувачка сезона во Првата лига.Со едногласна одлука на Здружението...

„Голема Албанија“ на фудбалски натпревар во Скопје

Транспарентот кој пред повеќе од две години беше причина за прекин на квалификацискиот дуел за заминување на ЕП меѓу Србија и Албанија со дрон...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот