Tag: Шотокан

Македонија има светски првак во карате

Петнаесетгодишниот Матео Причков денеска го освои првото место во категоријата кати, за кадети на возраст меѓу 14 и 17 години, на деветтото Шотокан Светско...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот