Tag: шојгу

Шојгу: Нема потреба од употреба на нуклеарно оружје во Украина

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во обраќањето пред учесниците на безбедносната конференција во Москва изјави дека Русија нема потреба да користи нуклеарно оружје...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот