Tag: шпански Парламент

Долниот дом на шпанскиот Парламент го ратификува Протоколот за НАТО

Долниот дом на шпанскиот Парламент изутринава го ратификува Протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО.За ратификацијата на својот фејсбук-профил напиша шефот на дипломатијата...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот