Tag: Шпански скали

Одложено судењето за „Шпански скали“, Јанакиески во самоизолација

Судењето за случајот „Шпански скали” се одложува за 18 февруари поради отсуство на првобвинетиот, поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој е...

Прифатен обвинителниот акт за „Шпански скали“

„Советот за оценка на обвинителен акт го прифати во целост обвинителниот акт во јавноста познат како „Шпански скали“ против 11 лица“, информираат од Основниот...

Градбата на Панорамското тркало времено ќе запре

Панорамското тркало, споменикот на Мајка Тереза, Офицерскиот дом и уште десетина други објекти, времено ќе прекинат да се градат. Шпанските скали, катната гаража кај...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот