Tag: Шпенде

Ракометарите на Металург во контролен натпревар го совладаа тимот на Бутел

Екипата на Металург го победи Бутел со 30:26 во тест натпревар одигран вчеравечер во салата „Автокоманда“.Металург на оваа средба настапи без Шпенде и без...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот