Tag: шпоанско

Хетафе повтори негативен рекорд во шпанското првенство

Хетафе синоќа загуби на гостински терен од Бетис во 7. коло на Ла Лига со 2:0. Така, тимот има седум порази на седум натпревари...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот