Tag: штаб

Арсовска свика итен состанок на Кризниот штаб на Град Скопје

По невремето кое го зафати Скопје, градоначалничката Данела Арсовска свика итен состанок на Кризниот штаб на Град Скопје. Ова го соопштија од Град Скопје.Невремето...

Рестриктивни мерки и во следните седум дена

Забраната и посебниот режим на движење на граѓаните во временски период од 20 часот до 5 часот наредниот ден, што беше воведена на 6...

Изборниот штаб на Трамп го смени своето барање до судот во...

– Изборниот штаб на актуелниот претседател Доналд Трамп, кој се кандидира за втор мандат, се откажа од клучниот дел од своите тврдења за пребројувањето...

Општинскиот кризен штаб побара карантин за Куманово

Општинскиот кризен штаб на Куманово бара воведување карантин, информираше денеска на прес-конференција кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски.Куманово денеска има нови 23 позитивни случаи на коронавирус...

Мицкоски: Отвораме уште еден штаб за идниот претседател Силјановска Давкова

Почитувани,Најпрвин да ја поздравам македонската јавност. Денеска сме овде повторно заедно со граѓаните на Република Македонија, на Скопје отвораме уште еден штаб за идниот...

Парламентарна делегација во посета на Штабот на НАТО

На покана на Секретаријатот на Патламентарното собрание на НАТО, на денеска и утре во Брисел, Кралството Белгија, Делегација од Собранието на Република Македонија ќе...

Нухиу: Чавков е виновен за настаните во Собранието

„Јас како министер во името на целото министерство ги осудувам вчерашните настани и веднаш сакам да ве известам дека дел од структурите не си...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот