Tag: Штербик

Вардар е ракометен европски првак

Македонскиот шампион Вардар е нов европски првак во ракомет, откако вечерва во во „Ланксас арената“, во неверојатна завршница, со гол во последната секунда од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот