Tag: штркови

Во штипскиот ЗОО парк згрижени штрковите Силјан и Марко

Штрковите Силјан и Марко, кои деновиве беа спасени од штипските пожарникари додека ги гаснеа стрништата во штипско-карбинскиот регион ќе останат во ЗОО паркот во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот