Tag: Штутгарт

Во Штутгард започна процесот против „Мерцедес-Бенц“ за измама на потрошувачи

Во регионалниот суд во Штутгарт денеска започна процесот против „Мерцедес-Бенц“ поради сомнение за свесно мамење на потрошувачите односно со манипулирање на податоци за количеството...

Штутгарт го отпушти тренерот Волтер

Клубот што го дели второто место со Хамбург во втората Бундеслига, Штутгарт, му додели отказ на тренерот Тим Волтер.После 18 кола Штутгарт заостанува само...

Бизарен инцидент: Нервозна Швајцарка приземји авион во Штутгарт

Германската полиција соопшти дека патнички авион „Ербас А320“ кој бил на пат од Москва за Цирих денеска непредвидено слетал на аеродромот во Штутгарт затоа...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот