Tag: шумахер

Семејство Шумахер: Можете да бидете сигурни дека Михаел е во најдобрите...

Семејството на седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, објави порака по повод неговиот 50-ти роденден.Најблиските на германски возач кој е роден на 3...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот