Tag: шуто оризари

Шуто Оризари ќе има матичен лекар и матичен гинеколог

Министерот за здравство Венко Филипче очекува за две недели жителите на Шуто Оризари да добијат матичен лекар и матичен гинеколог.Како што рече денеска Филипче,...

Филипче: Жените во Општината Шуто Оризари ќе добијат гинеколог

Жените во општината Шуто Оризари ќе добијат гинеколог. Министерот за здравство Венко Филипче вчера се сретна со гинекологот д-р Божидар Бошковски. Тие дискутираа за...

ВМРО-ДПМНЕ: Невини патриоти лежат во притвор додека Заев троши по 100.000...

Вистината за политички притворените уметници се пробива надвор од границите на Република Македонија. Нивни колеги сè повеќе се запознаваат и реагираат на фактот дека...

Притвор за спасувачот на Зијадин Села

Членот на собраниското обезбедување, Абдулфетах Алими од кумановско Оризаре кој го спасуваше Зијадин Села доби 30 дневен притвор за настаните од 27 април.Тој во...

Изборен молк, гласаат затворениците, раселените и немоќните лица

На полноќ заврши изборната кампања за вториот круг од локалните избори што ќе се одржат утре и започна изборниот молк.Денеска, ден пред изборите, своето...

Во вториот круг ќе се гласа на 1.517 избирачки места...

Вториот круг од локалните избори во Македонија ќе се спроведува на 1.517 избирачки места во 35 општини, каде право на глас имаат 833.710 граѓани.Во...

Заев: Заедништвото и единството се нашата предност и нашето богатство и...

Се покажа, цела Македонија е за живот за сите, за промени и на локално ниво, освен на централно ниво и ќе има промени и...

Спасовски: Пожарот во куќата на Мисајловски не е поврзан со изборите

 Пoжaрoт во семејната куќа на екс министерот, кандидат за градоначалник Владо Мисaјлoвски и пукaњетo вo Кичевo не се пoврзaни сo избoрите, информираше министерот за...

Дудуш: Секое насилство во изборен период е недозволиво

Кандидатот за градоначалник на општина Шуто Оризари од СДСМ, Курто Дудуш, го осуди инцидентот што се случи  во оваа општина, во кој е повреден...

СДСМ го осуди инцидентот во Шуто Оризари

СДСМ вечерва преку соопштение го осуди насилството и денешниот инцидент во скопската општина Шуто Оризари во кој е повреден актуелниот и кандидат за градоначалник...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот