Tag: Џанлуиџи Буфон

Буфон и Јувентус се договорија

Легендарниот голман Џанлуиџи Буфон се враќа во Јувентус.Како што известува новинарот и добар познавач на случувањата во италијанскиот фудбал, Џанлука Ди Марзио на неговата...

Јувентус подготвен да плати четири милиони евра за враќање на Буфон

Голманот на ПСЖ, Џанлуиџи Буфон може да се врати во Јувентус, објави „Газета дело спорт“.Торинскиот клуб е подготвен да плати за ангажман на 41-годишен...

Бока Јуниорс го бара Буфон

Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон доби понуда за пет месеци да заработи 2,5 милиони долари и да ја заврши кариерата во Бока Јуниорс,...

Буфон: Можеби ќе одам во пензија со 65 години

Џанлуиџи Буфон ужива во фудбалот. Тој продолжува со одлични одбрани, рефлексите и понатаму му се на врвно ниво, така што, засега, нема причини да...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот