Tag: Џенова

Во Италија падна историски дожд, срушен европскиот рекорд

Во Италија вчера во текот на силното невреме падна рекордна количина на дожд – толку со што се сруши европскиот рекорд во количина на...

Еден од последните крузери пристигна во Џенова

Италијанскиот крузер „Коста Делициоса“, еден од последните што беа на море од избувнувањето на пандемијата на вирусот Ковид-19, е закотвен на брегот на Џенова,...

Гол на Пандев во победата на Џенова на „Сан Сиро“

– Горан Пандев беше стрелец за Џенова во големата победа над Милан на „Сан Сиро“ со 2:1 во меч од 26 коло во Серија...

Италија: Сред бел ден пропаднаа 30 метри автопат (ВИДЕО)

Во близина на Савона во Италија вчера попладнето се сруши дел од мост на автопат. За среќа, нема повредени и загинати лица, затоа што...

Пандев на принуден одмор

Горан Пандев доби забрана за настап на два натпревари во Серија А откако на последниот меч, помеѓу неговата Џенова и Пескара, доби црвен картон....

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот