Tag: Џес Бејли

„Независните“ од ВМРО-ДПМНЕ ја поздравија одлуката на американскиот Сенат

Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ упати писмо до американската амбасадорка во нашата држава, Кејт Мари Брнз, во кое изразува благодарност за ратификацијата на Пристапниот...

Оставки на членови на ДИК по скандалот со делењето високи бонуси

Претседателот на Државната изборна комисија Александар Чичаковски вчера поднесе оставка, откако беше обелоденето дека членовите на ДИК си земале високи бонуси за последните изборни...

Чичаковски го донира бонусот за „Полио плус“

Претседателот на Државната изборна комисија Александар Чичаковски средствата од бонусот за локалните избори во износ од 260.000 денари ги донирал во граѓанската организација „Полио...

Џафери се сретна со Бејли и Тимоние

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари средби со амбасадорот на САД, Џес Бејли и со амбасадорот на Франција, Кристиан Тимоние.Двајцата амбасадори му честитале за изборот.Бејли...

Средба Заев – Хојт Ји

Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Оливер Спасовски денеска се сретнаа со заменикот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји,...

Бејли: Потребно е итно формирање влада

САД очекуваат брзо формирање на влада која ќе биде посветена на реформската агенда и интеграција на земјата во ЕУ и НАТО, порача американскиот амбасадор...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот