Tag: Џеферсон

Џеферсон сака да ја продолжи кариерата

Поранешниот кошаркар на Денвер, Кливленд, Далас, Јута, Голден стејт, Сан Антонио, Милвоки и Њу Џерси, Ричард Џеферсон, би сакал да игра уште една сезона...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот