Tag: џеф безос

Џеф Безос утре оди во вселената

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, утре ќе се придружи на тимот астронаути на првото лансирање во вселената на неговата фирма „Блу Ориџин“, што...

За место во ракетата на Безос се нудат 2,5 милиони долари

„Блу Ориџин“, приватната ракетна компанија на милијардерот Џеф Безос, соопшти дека моментно највисоката понуда за место во вселенското летало „Њу Шепард“ е 2,4 милиони...

Џеф Безос забрзано се подготвува за на Месечината

„Американскиот милијардер Џеф Безос во Вашингтон го претстави својот нов вселенски апарат што ќе биде испратен на Месечината.Сопственикот на Амазон изјави дека првична цел...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот